Sürmene Mutfak Bıçağı

30 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Sürmene Mutfak Bıçağı

Tekli Günlük Mutfak Bıçağı

450,00 
1.700,00 
1.700,00 
1.700,00 

Sürmene Bıçak Seti

Sürmene El Yapimi Mutfak Seti 11

1.700,00 
2.700,00 
1.700,00 
1.700,00 
1.700,00 
1.700,00 
1.700,00 

Sürmene Mutfak Bıçağı

Sürmene El Yapmı Şef Bıçağı sfb9

750,00 

Sürmene Mutfak Bıçağı

Sürmene bıçakları keskinliği, dayanıklılığı ve kalitesi ile ün yapmış kültürel bir değerdir. Sürmene bıçağını meşhur yapan detay ustaların çeliğe su vermedeki maharetinde gizlidir.

Mutfağın en önemli aksesuarı bıçaklardır. Mutfakta zaman geçiriyorsanız kuşkusuz en çok kullandığınız malzeme de bıçak olacaktır. Şef bıçağı, ekmek bıçağı, et bıçağı , sebze bıçağı ve günlük kullanıma uygun bıçak çeşitleriyle Sürmene mutfak bıçakları kullanmaya başladığınız andan itibaren mutfağınızın vazgeçilmezi olacaktır. Yemek yaparken keyif almanın bir ucu bıçağın keskinliği ve kalitesine dayanır. Kaliteli bir bıçak tercihi ile yemeği hazırlamanın  en önemli kısmı olan doğrama işlemini kolayca halledebilirsiniz. Bir diğer önemli husus ise yapılan işe uygun bıçağı seçebilmektir. Sürmene mutfak bıçakları sizlere amacına uygun birbirinden farklı çeşidi ile bu kolaylığı sağlamaktadır.

Sürmene Mutfak Bıçak Seti

Sürmene mutfak bıçak seti; 11 cm’lik ağız boyu ile sebze bıçağı, 13 cm’lik ağız boyu ile günlük mutfak bıçağı, 16 cm’lik ağız boyu ile ekmek bıçağı, şef bıçağı ve yine ağız boyu 16 cm olan et bıçağından oluşur.

Sürmene Mutfak Bıçağı Fiyatları

Sürmene mutfak bıçağı fiyatları 100 TL’den başlayıp 600 TL’ye kadar çıkmaktadır. Fiyatlar bıçak kalitesine göre oldukça uygundur. Bazı modellerde fiyat farkı bıçak saplarının malzemesine göre değişiklik gösterip, metal kısımları aynıdır.

Sürmene Mutfak Bıçağının Diğer Bıçaklardan Farkı

El yapımı olan sürmene bıçakları çok iyi dövüldüğü için keskinliği diğer bıçaklarla kaşılaştırılamayacak kadar iyidir. Sitemizde bulunan mutfak bıçakları fabrika ürünü olmayıp işini sanata dönüştüren emektar ustaların el emeği üretimleridir. Sürmene mutfak bıçaklarının imalatında kullanılan pek çok alet de yine Sürmene bıçak ustalarının elinden çıkmaktadır.

Sürmene Mutfak Bıçağı Nasıl Üretilir?

Yapılacak olan bıçağın kalıbı çıkarılır. Çelik dövülerek içindeki gözenekler sıkıştırılır ve böylece daha iyi su alması sağlanır. Bıçak ustaları bu çeliği özenle işler, parlatır ve ağzını biletir Daha sonra da kabze seçilerek bıçağa uygun bir şekilde yerleştirilir.

Orijinal Sürmene Mutfak Bıçağı Nasıl Anlaşılır?

Sürmene bıçakları kendisini en çok kalitesiyle gösterir. Bıçağı elinize aldığınızda kalitesini hissettirecektir. Orijinal Sürmene bıçakları keskinliğini uzun süre muhafaza eder. Ağız kısmında, doğru kullanımlarda deforme olmaz.

WhatsApp Destek
Çevrimiçi
Whatsapp Destek
Lütfen yardım almak istediğiniz kısmı seçin.
Ürün Destek
Çevrimiçi
Üyelik & Ödeme
Çevrimiçi