Bıçak Kullanımı ve Bakımı

Sürmene bıçakları her ne kadar sağlam ve kaliteli çelikten üretilmiş olsa da, doğru kullanılmaması halinde çabuk eskiyebilir ve keskinliği azalabilir. Fakat doğru bir şekilde kullanıldığında Sürmene bıçakları ömürlüktür.

1. Kesme Tahtası

Uygun bir kesim tahtası, bıçağınızın sağlığı için olmazsa olmaz. Sanıldığının aksine kesim tahtaları bıçaklara zarar verebilir. Kesim yaptığınız yüzey, cam, seramik, mermer, çelik vb. sert maddelerden oluşmamalı ve bıçağın ağzına direnç göstermemelidir.

Kesim için ahşap ve kaliteli ağaç malzeme kullanılan tahtaları önermekteyiz. Sitemizde bıçağınız için en uygun tahtayı buradan satın alabilirsiniz:

2. Bıçak Temizliği

Bıçakları temizlerken çamaşır suyu benzeri çözücü kimyasallar kullanılmamalı. Ayrıca bıçaklar çamaşır makinesinde değil elde yıkanmalı. Makine ve ağır kimyasallar bıçak uçlarının tutuculuğunu, dolayısıyla keskinliğini azaltmaktadır.

3. Bıçak Bakımı

Sürmene bıçakları paslanmaz çelikten üretilmiş olsa da, gıda asitleri çeliğe zarar verebilir. Portakal, limon, mandalina vb. gıdaları kestikten sonra mutlaka bıçağınızı yıkayınız.

Bıçağı bileme işlemini mutlaka profesyonel bileme aletleriyle yapınız. Bileme aletinin sertliği bıçak çeliğinden azsa veya kalitesi düşükse, bıçağınıza zarar verebilir.

4. Uygun Amaçla Kullanmak

Sürmene bıçakları, amacına uygun kullanıldığı sürece garantilidir. Bıçakları konserve açma, tornavida gibi amaçlarla kullanmayın. Kemik kesme işlemini sadece satırlarla yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
Çevrimiçi
Whatsapp Destek
Lütfen yardım almak istediğiniz kısmı seçin.
Ürün Destek
Çevrimiçi
Üyelik & Ödeme
Çevrimiçi