Orijinal Sürmene Bıçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir bıçağın orijinal Sürmene bıçağı olup olmadığı nasıl anlaşılır? Bıçakların üzerinde yer alan baskılardan aslında bir bıçağın orijinal Sürmene bıçağı olup olmadığını kolaylıkla anlamak mümkündür. Özel üretim tekniklerine sahip olan Sürmene bıçakları, üzerlerinde yer alan baskılar nedeniyle sahteciliğe karşı koruma amacı ile patentlenmişlerdir. Bu sayede Sürmene bıçaklarının orijinalliğini de kolayca teyit etmek mümkündür. Peki, bir bıçağın orijinal Sürmene bıçağı olduğu nasıl anlaşılır? Hangi özellikler bir bıçağın orijinal Sürmene bıçağı olduğunu gösterir?

Bir Bıçağın Orijinal Sürmene Bıçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir bıçak satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok özelliği vardır. Keskinliği, tutma kolaylığı, dayanıklılığı, paslanmaz çelik özelliği gibi onlarca farklı özelliği teyit etmek mümkündür. Ancak Sürmene bıçağı satın alırken bu özelliklerin yanı sıra bıçağın orijinal Sürmene bıçağı olup olmadığının de teyit edilmesi gereklidir. Son dönemlerde artan sahtecilik sorunlarının önüne geçmek için orijinal Sürmene bıçaklarına teyit amaçlı baskılar uygulanmaktadır. Bu baskılar TSE damgasını, seri numarası gibi farklı pek çok detayı içerebilir.

Sürmene bıçağı alırken orijinalliği teyit eden önemli özellik, bıçakların üzerinde Sürmene bıçağı ibaresinin olması ve TSE damgasının da yer alması oldu. Bıçakların üzerinde Sürmene bıçağı ibaresi ile birlikte TSE damgası görüldüğü zaman bu bıçakların orijinal Sürmene bıçağı olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca bıçağın üzerinde yer alan seri numarası ve benzeri farklı özellikleri de onun teyit edilebilmesini kolaylaştırır. Bu nedenle de nereden alınırsa alınsın, Sürmene bıçağı satın alınacağı zaman bıçağın üzerinde Sürmene bıçağı ibaresinin ve TSE damgasının olduğundan emin olmak gerekir. Sürmene bıçağı ibaresi olmayan ürünlerin satın alınmaması gerekir.

Satın Aldıktan Sonra Orijinallik Kontrolü

Sürmene bıçağı satın alındıktan sonra da bıçağın orijinal olup olmadığını kısa sürede anlamak mümkündür. Üzerinde Sürmene baskısı olan, eski üretim olduğu iddia edilen bir ürün satın alındığı zaman kısa sürede orijinal olmadığını anlamak mümkün olacaktır. Bu ürünler kısa zamanda paslanabilir, keskinliklerini çok kolay şekilde kaybedebilir ve pek keskin olmayabilirler. Ayrıca orijinal Sürmene bıçakları gibi uzun ömürlü olmadıklarını da söylemek mümkündür. Bu sebeple de eski üretim olduğu ancak orijinal olduğu iddia edilen Sürmene bıçaklarını da satın almamakta fayda vardır. Uzun süre kullanımı istenilen, kaliteli ve sağlam olan orijinal Sürmene bıçaklarını tercih etmek her zaman için daha iyi olacaktır.

Sürmene bıçağı olmayan bıçakların kısa sürede körelmesi, renklerinin değişmesi, saplarının kalitesini yitirmesi mümkündür. Bu durumlar ile karşılaşıldığı zaman zaten orijinal bir Sürmene bıçağı kullanılmadığı kolayca anlaşılabilmektedir.

Sahteciliğin Önüne Geçmek

Sürmene bıçakları klasik bıçaklara oranla daha zor ve maliyetli şekilde üretildikleri için aslında bu bıçakların fiyatlarının da daha pahalı olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle de sahteciliğin önüne geçmek için Sürmene bıçağı baskısı olmayan ürünlerin satın alınmaması tavsiye edilmektedir.

TSE güvencesi ile satın alabileceğiniz, birbirinden özel Sürmene bıçaklarının her biri özel üretim tekniği ile üretilir ve Sürmene bıçağı baskısına sahip şekilde sizlere sunulur. Bu sayede en özel Sürmene bıçağı damgası bıçaklarının orijinalliklerini teyit etmek de mümkün hale gelir.

Sahteciliği önlemek adına alınan Sürmene bıçaklarında TSE ibaresi olup olmadığının kontrol edilmesi, Sürmene bıçağı baskısının bulunup bulunmadığının bilinmesi gereklidir. Piyasada onlarca klasik bıçak, orijinal Sürmene bıçağı diye satılmaktadır. Bunlardan uzak kalarak güvenilir markalardan Sürmene bıçaklarını satın almak gereklidir. Özel üretim tekniklerine dayanan, Sürmene’nin bıçak ustaları tarafından üretilen Sürmene bıçaklarını en kaliteli, orijinal ve kullanışlı formları ile satın almak isterseniz internet sitemiz üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
Çevrimiçi
Whatsapp Destek
Lütfen yardım almak istediğiniz kısmı seçin.
Ürün Destek
Çevrimiçi
Üyelik & Ödeme
Çevrimiçi