Sürmene Şef Bıçağı Özellikleri

Sürmene şef bıçağı özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilen bıçak çeşitlerinden biridir. Özel üretim tekniği sayesinde Sürmene şef bıçakları profesyonel mutfaklarda, ev mutfaklarında ve daha farklı pek çok alanda tercih edilebilmektedir. Keskinliğini uzun süre koruyan, kaliteli ve paslanmaz çelik yapısına sahip olan Sürmene şef bıçağı özellikleri nelerdir? Bu bıçaklar kimler tarafından ve hangi alanlarda kullanılabilir?

Sürmene Şef Bıçağının Diğer Bıçaklardan Farkı

Sürmene şef bıçağının diğer bıçaklardan farkı, üretim tekniklerine ve kullanımı rahat tasarımına dayanır. Sürmene bıçaklarının üretimi sırasında farklı bir teknik uygulanır. Bu teknik, çeliğe su verme sırasında uygulanan balık yağı tekniğidir. Yani klasik bıçaklarda çeliğe su verme sırasında balık yağı kullanılmaz ancak Sürmene bıçaklarının üretimi sırasında balık yağı ile uygulama gerçekleştirilir.

Sürmene şef bıçakları ayrıca keskinliklerini uzun süre korumaları, daha keskin yapıları, kolay tutuşları ve paslanmaz yapıları ile de diğer bıçaklardan ayrılır. Klasik bıçakların keskinlikleri Sürmene bıçaklarından daha azdır ve kısa zamanda körelirler. Bu nedenle de Sürmene bıçaklarının çok daha uzun süreli ve daha kaliteli şekilde kullanım sunduğunu söylemek mümkündür.

Sürmene Şef Bıçağını Kimler Kullanır?

Sürmene şef bıçağını profesyonel mutfaklarda aşçıların, şeflerin, evlerde yemek hazırlarken bizlerin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir. Yani Sürmene şef bıçakları her türlü mutfakta kullanıma uygun şekilde tasarlanır. Bu sayede et, meyve, sebze gibi malzemeleri ve yemeğe hazırlık aşamasında her malzemenin de bu bıçaklar sayesinde doğranması ya da kesilmesi mümkündür.

Sürmene Şef Bıçağı Seti Nedir?

Sürmene şef bıçağı seti, içinde farklı boyutlarda Sürmene bıçaklarını barındıran ve işlevsek oluşu ile ilgi çeken bir bıçak setidir. İçinde yer alan farklı boyutlardaki ve özelliklerdeki bıçaklar ile mutfaklarda farklı amaçlar ile kullanılan temel bıçaklara sahip olmanız mümkündür. Şef bıçağı seti yalnızca farklı bıçakları içinde barındırması ile değil aynı zamanda farklı kullanım alanlarına hitap etmesi ile de kolaylık sağlar.

Sürmene şef bıçağı seti, mutfaklarda lazım olabilecek farklı boyutlardaki ve işlevlerdeki bıçakları sizlere sunarak keskinliğini uzun süre muhafaza edebilen, kalitelerinden yıllarca kullanımda bile ödün vermeyen ürünlere ulaşmanızı sağlar. Bu sayede mutfaklarda Sürmene bıçakları sayesinde işlevsel olarak farklı bıçaklara sahip olmanız mümkündür.

Sürmene Şef Bıçağı Setinde Hangi Bıçaklar Bulunur?

Sürmene şef bıçağı setinde üç farklı boyda bıçak yer almaktadır. Bu bıçaklarda mutfaklarda tercih edilen farklı boyutlardaki en kullanışlı üç bıçaktır. Bu sayede farklı alanlarda keskinliğini kısa sürede kaybetmeyen ve paslanmayan yapısı ile Sürmene bıçaklarını kullanmak mümkün olur.

Küçük boy, orta boy ve büyük boy olmak üzere üç farklı boyda bıçak mevcuttur. Bu bıçaklarda küçük olanının uzunluğu 18 cm, orta boy olanın uzunluğu 20 cm ve uzun boy olanın uzunluğu ise 23 cm’dir. Bu farklı boyutlardaki bıçakların farklı alanlarda kullanılması mümkündür.

Örneğin meyve, sebze doğramak için, genel kesim işlemleri için ya da tavuk ve et gibi ürünlerin kesimi için üç farklı boyun da kullanımı mümkündür. Bu alanlarda önemli olan bıçak boyutu ile kesilecek olan ürünlerin boyutunun orantılı olmasıdır. Bu bıçaklar pek çok malzemenin mutfaklarda kolay şekilde kesilmesini sağlarken ayrıca uzun süreli kullanım sağladıkları için de yıllarca kullanıma uygundur.

Üç farklı boyutta üretilen ve Sürmene şef bıçağı setinin içinde yer alan bu bıçaklar, mutfaklarda yer alan en temel bıçaklardır. Bu nedenle de Sürmene şef bıçağı seti ile mutfaklarda ihtiyaç duyacağınız en temel bıçaklara en kaliteli şekilde sahip olmanız mümkündür.

Şef bıçağı modellerimiz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
Çevrimiçi
Whatsapp Destek
Lütfen yardım almak istediğiniz kısmı seçin.
Ürün Destek
Çevrimiçi
Üyelik & Ödeme
Çevrimiçi